Oregonas Universitāte atvainojas par pretmormoņiem vērsto dziedājumu BYU futbola spēlē

By | septembris 19, 2022

Oregonas Universitātes studenti skandināja pretiniekus tikai mirkļus pēc tam, kad Brigama Janga Universitātes “Cougars” guva savu pirmo piezemējumu sestdienas futbola spēlē.

Viņi īpaši nepieminēja pumas vai universitāti. Tā vietā studenti pievērsās kaut kam, kas ir būtiski saistīts ar BYU — reliģiju – neķītrā, pret mormoņiem vērstā dziedājumā 54 000 cilvēku izpārdotajā pūlī, kas bija iepildīts Autzen stadionā Eiženā, Orē.

Koris sabojāja Ducks uzvaru ar 41:20, kas bija Nr. 25. vietā iekļūstot spēlē pret Nr. 12 pumas. Dažas stundas pēc spēles Jūtas gubernators nosodīja dziedājumu kā “reliģisko fanātisms”. Svētdienas pēcpusdienā Oregonas Universitātes amatpersonas atvainojās, saucot piedziedājumu par “aizvainojošu un apkaunojošu”. Studenti teica, ka viņi irkauns” vai viņu klasesbiedriem.

BYU, kas atrodas Provo, Jūtas štatā, 1875. gadā dibināja Brigams Jangs, kurš no 1847. līdz 1877. gadam kalpoja kā otrais Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas prezidents. Gandrīz visi no vairāk nekā 30 000 BYU studentu ir mormoņi.

BYU absolvents sēdēja blakus studentu sadaļai un iemūžināja dziedājumu septiņu sekunžu video, kas kopš tā laika Twitter ir skatīts vairāk nekā 988 000 reižu. Obrija, kura tika identificēta tikai pēc viņas vārda, pastāstīja KSTU, ka viņa apmeklēja Cougars-Ducks spēli kopā ar tuvu draugu no koledžas, kas ir daļa no viņu tradīcijas apmeklēt pretinieku komandas stadionu BYU izbraukuma spēlē.

Obrija sacīja, ka studentu nodaļa divreiz kliedza piedziedājumu, pirms viņa ierakstīja savu video, kad otrajā ceturtdaļā bija atlicis 14:53. BYU guva piezemējumu un gatavojās izsist papildu punktu, padarot rezultātu 10:7. Viņa pastāstīja KSTU, ka dziedājumu dzirdējusi vēl divas reizes, taču nekonfrontēja studentus, “jo man šķita, ka tas situāciju pasliktinātu”. Tā vietā viņa stāstīja stacijai, ka viņa brīdināja stadiona darbinieku, kurš teica, ka viņu sarūgtināja dziesma.

Obrijs piekrita. “Tas bija patiesi sarūgtināts,” viņa sacīja telekanālam, piebilstot, ka “daudzās jomās ir neveiksmīga pieņemšana, par kurām jūs nesmejaties par daudzām reliģijām, taču mormoņi ir brīva spēle, par kuru var pasmieties. Un es gribētu, lai tas pārtrauktu.”

Obrija video piesaistīja Jūtas gubernatora uzmanību. Spensers Kokss (R), kurš tikai dažas stundas pēc spēles teica to “[r]reliģiskā fanātisms [is] dzīvs un svinēts Oregonā.

Tā nav taisnība, vai vismaz tā nevajadzētu būt, viņa kolēģis Oregonas gubernijā. Keita Brauna (D), teica.

“Oregonā mēs cenšamies būt pretimnākošs, iekļaujošs valsts visiem neatkarīgi no rases, reliģijas, dzimuma vai izcelsmes,” sacīja Brauns. paziņojums. “Mūsu valstij un tautai ir neglīta diskriminācijas un fanātisma vēsture. Vakardienas Oregon-BYU spēles piedziedājums bija nepieņemams.

Oregonas universitātes amatpersonas piekrīt. Svētdienas pēcpusdienā viņi atvainojās par “aizvainojošu un apkaunojošu piedziedājumu, kas skanēja no studentu nodaļas vakardienas spēles laikā”.

“Šāda veida darbības ir pretrunā visam, ko iestājas universitāte, un tas ir pretrunā ar konkurences garu,” sacīja universitātes amatpersonas. paziņojums. “Mēs varam un darīsim labāk kā universitātes pilsētiņas kopiena, kurā nav vietas naidam, neobjektivitātei vai fanātismam.”

Universitātes studentu dzīves nodaļas pagaidu viceprezidents Kriss Vinters aģentūrai Associated Press sacīja, ka amatpersonas izmeklēs notikušo.

Oregon Pit Crew, Ducks studentu sadaļas oficiālais Twitter konts, arī paziņoja, ka ir nožēlojams, piebilstot, ka tas “nepieņem un neatbalsta nevienu naidīgu runu, kas vērsta pret reliģiju”.

Gandrīz identisks incidents notika pagājušajā koledžas futbola sezonā novembrī. 27, kad Cougars Losandželosā ar 35:31 pārspēja Dienvidkalifornijas Universitātes Trojans. Vairāki BYU fani spēlē stāstīja Deseret News, ka vismaz piecas reizes USC studenti kliedza to pašu neķītro, pret mormoņiem vērsto dziedājumu, kādā Ducks fani iesaistījās mazāk nekā gadu vēlāk.

USC amatpersonas atvainojās dienu vēlāk, nosodot piedziedājumu kā “negaršīgu” un sakot, ka tas “neatbilst mūsu Trojas vērtībām”.

BYU saka, ka izmeklēšana nav atradusi pierādījumus par rasistisku apvainojumu Duke volejbolistam

Pagājušajā mēnesī BYU nokļuva apšaudē, kad Duke sieviešu volejbolistes apsūdzēja Cougars līdzjutēju, ka viņš augustā vairākkārt kliedza rasistisku apvainojumu ārējai uzbrucējai Reičelai Ričardsonei “katru reizi, kad viņa dienēja”. 26 spēles Provo. Vēlāk Ričardsoni “apdraudēja balts vīrietis, kurš lika viņai skatīties, kā viņa iet uz komandas autobusu”, pēc mača tviterī ierakstīja viņas krustmāte, Fortvērtas advokāte Lesa Pamplina.

Lai gan BYU sākotnēji atvainojās Zilajiem velniem un aizliedza studentam, kurš tika apsūdzēts rasistisku apvainojumu kliedzīšanā Ričardsonam, tā paziņoja septembrī. 9, ka incidenta izmeklēšanā netika atrasti “nekādi pierādījumi, kas apstiprinātu apgalvojumu, ka fani pasākumā būtu iesaistījušies rasistiskā apvainojumā vai izteikuši rasistiskus apvainojumus”.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Iconic One Theme | Powered by Wordpress