Labākās filmas par koledžas futbolu, no The Waterboy līdz We Are Marshall

By | septembris 2, 2022

Sporta filmu pasauli apdzīvo daudzas vidusskolas futbola filmas, kas parāda, kas var notikt, ja jauniešu grupa sanāk kopā, lai sasniegtu mērķi. Vai tas ir Billijs Bobs Torntonstreneris Geinss, kurš vada futbola komandu Piektdienas nakts gaismasvai Denzels Vašingtons‘s Coach Boone, pulcējot kopienu Atcerieties Titānusfutbols, vidusskola un filmas, šķiet, iet roku rokā.

Koledžas futbols atrodas dīvainā vietā Amerikas sporta ainavā. Ieslēgts starp divām pasaulēm, īsts amatieris, kurš spēlē mīlestības dēļ pret spēli. sporta nozare, kas izmanto amatieru sportistus, lai nopelnītu miljoniem dolāru NCCA skolām. Koledžas futbola filmās parādītie dramatiskie un tematiskie elementi ļauj filmu veidotājiem izpētīt nemierīgo pasauli starp pusaudža gadiem un pieaugušo vecumu.

DIENAS DRĪKSTĀKS VIDEO

Šeit ir apskatītas dažas no labākajām filmām par koledžas futbolu.

SAISTĪTI: “Laipni lūdzam Wrexham” pierāda, ka futbols ir vairāk nekā spēle

Knute Rockne, All American (1940)

Jebkurā koledžas futbola filmu vēstures sarakstā ir jāiekļauj šī amerikāņu klasika par leģendāro Notre Dame spēlētāju un treneri Knuti Roknu. Kamēr Pats O’Braiens atveido titulvaroni, bijušo ASV prezidentu Ronalds Reigans atveido Džordžu Gipu, kurš nozog filmu. Klasiskā līnija “Uzvarēt tikai vienu par Gipper” nāk no šīs filmas un ir palikusi sporta leksikas sastāvdaļa vairāk nekā 80 gadus. Filma ir nozīmīga ar to, ka tā papildina Notre Dame universitātes mācībspēku vēl šodien, un tā pavērtu ceļu vēl vienai klasiskajai Notre Dam filmai 90. gados.

Visi ir amerikāņi (1988)

Visi ir amerikāņi nav tikai koledžas futbola filma, bet gan filma, kas risina izaicinājumus, kas saistīti ar izklaidi reālajā pasaulē. Deniss Kveids, Džesika Langeun Džons Gudmens zvaigzne šajā futbola filmā, kas vienlaikus ir arī pārbaude par pāri, kurš pārdzīvo slavas smalkumus un ietekmi, kāda var būt attiecībām. Interesanta koledžas futbola filma, ņemot vērā to, ka tā seko Kveida Gevinam Grejam, kad viņš pamet koledžu, lai iegūtu NFL, un slazdiem, kas nāk ar profesionālo sportu. Daļa koledžas futbola filmas, daļēji mīlas stāsts, filma ir atklāta un godīga par saviem varoņiem tādā veidā, kas ir izteikti 80. gadi.

Nepieciešamais raupjums (1991)

Sporta komēdija ir amerikāņu filmu galvenā sastāvdaļa, un Nepieciešamais raupjums ir koledžas futbola ekvivalents beisbolam Virslīga. Skots Bakula atveido 30 gadus vecu aizsargu, kurš atgriežas koledžā, lai vadītu izdomāto Teksasas štata bruņnesi. Filmā ir ierasts neparastu varoņu sastāvs, tostarp Džeisons Betmens, Sinbadsun Ketija Īrija futbolistu lomās. Filma joprojām koncentrējas uz skatītājiem pazīstamajām sporta grupām, jo ​​​​tas ir jūsu klasiskais stāsts par smiekliem.

Programma (1993)

Rakstījis un režisors Deivids S. Vordsun galvenajā lomā leģendārais Džeimss Kānskā arī daudzām 90. gadu zvaigznēm, piemēram, Kreigs Šefers, Omārs Epss, Kristija Svonsoneun Halle Berija vienā no savām pirmajām lomām filmā, Programma izceļas ar reālistisku lielas naudas koledžas futbola programmas attēlojumu un spiedienu, ar ko saskaras treneri un studenti-sportisti. Filmā ir graudainība, ko jūs nevarat atrast citās koledžas futbola filmās. Nav nekas tīrs tajā, kā filma attēlo futbolu un spēlētāju, mediju un līdzjutēju kolekciju, ko atbalsta sports. Spēlētāji ir tikpat kļūdaini kā pats sporta veids.

Rūdijs (1993)

Fakts, ka Rūdijs iznāca tajā pašā gadā Programma darīja, stāsta jums visu, kas jums jāzina par koledžu futbola pasauli 90. gados. Rūdijs ir sapņiem līdzīgs koledžas futbola stāvoklis, savukārt Programma ir realitāte. Atgriežoties pie Knute Rockne laikiem Notre Dame futbolā, Rūdijs ir būtisks futbola neveiksmju stāsts, kurā ir apkopots viss, kas filmu faniem patika par Rokiju Balboa. Šons Astins. Nav iespējams atstāt šo filmu, nejūtoties pārsteidzoši par pasauli, kurā dzīvojat. Rūdijs ir vislielākā, ja jūs to sapņojat, varat to izdarīt, filma.

Ūdenspuika (1998)

Ja esat ventilators no Ādams Sandlers 90. gadu komēdiju kolekcija, viņa skatījums uz koledžu futbola pasauli Luiziānā ir noteikti jānoskatās. Sandleram ir unikāla spēja izspēlēt savus smieklīgos tēlus ar nopietnību, kas padara tos reālistiskus, un tas tā ir ar Bobiju Bušeru, ūdenspuiku, kurš kļuva par visas Amerikas saspēles vadītāju. Ietver Henrijs Vinklers un Ketija Beitsa otrā plāna lomās filma izmanto koledžas futbola pasauli un līdzīgas filmas Rūdijs kas ir bijuši pirms tam, lai radītu filmas komisku pieskārienu, kas burvīgā veidā noslēdz 90. gadu koledžas futbola filmas.

The Junction Boys (2002)

2000. gadi bija laiks, kad koledžas futbola filmas mainījās no iedvesmojošām un komiskām uz reālistiskākām un dramatiskākām. Producējusi ESPN filma, Junction Boys stāsta par visu laiku izcilāko koledžas futbola treneri Polu “Lāci” Braienu (Toms Berengers) pirms aiziešanas no Texas A&M un kļūšanas par visu Alabamas treneriem. Ņemot vērā pašreizējo spēlētāju drošības un veselības protokolu klimatu, filma var būt nedaudz satraucoša, taču ikvienam, kas vēlas gūt ieskatu par to, cik stingrība bija nepieciešama, lai spēlētu futbolu 1950. gadu Teksasā, šī filma ir acis atveroša.

Mēs esam Māršals (2006)

1970. gada 14. novembrī avarēja Southern Airways reiss 932, gāja bojā visi 75 pasažieri, tostarp 37 futbola komandas Thundering Herd of Marshall dalībnieki un galvenais treneris Riks Tolijs. Mēs esam Māršals stāsta par to, kas notiek pēc traģiskā notikuma. Metjū Makonahijs spēlē galvenais treneris Džeks Lengyels, kura uzdevums ir ne tikai savākt futbola komandas gabalus, bet arī sabiedrību kopumā. Ietver daudz talantīgu aktieru, tostarp Metjū Fokss, Entonijs Makijsun Keita Mārafilma ir emocionāls līdzeklis par to, cik liela nozīme ir koledžas futbolam Amerikas dzīves pamatā un kā cerība var rast pat lielākajās traģēdijās.

Ekspresis (2008)

Daļa no trakās sporta biogrāfijas filmas, kas sāka parādīties 2000. gadu sākumā, Ekspresis stāsta par Erniju Deivisu, pirmo afroamerikāni, kurš ieguvis Heisman Trophy. Stāsts par Deivisu, kas risina gan diskrimināciju universitātes pilsētiņā, gan viņa personīgās veselības problēmas, ir liels triumfs un traģēdija. Robs Brauns ienes Deivisa lomā smalku mierīgumu, un Deniss Kveids atgriežas pie savām koledžas futbola saknēm kā Deivisa galvenais treneris. Ekspresis nevairās no realitātes par to, cik nošķirta koledžas vieglatlētika tajā laikā bija, nezaudējot uzmanību uz Deivisu un viņa iedvesmojošo stāstu.

The U (2009)

Šajā ESPN dokumentālajā filmā “30 par 30” ir aplūkota Maiami Hurricanes koledžas futbola programma 1980. un 1990. gados, kas mainīja spēles ainavu. Ietver daudzas reālas futbola ikonas, piemēram, Džimijs Džonsons, Maikls Irvinsun Vorens Saps, filma neuzliek nekādus triecienus par koledžas futbola “sliktajiem zēniem” un to ietekmi uz tā laika kultūras un sociālo atmosfēru. Veids, kā filma pretstata Maiami un gandrīz karalisko Dievmātes dabu, padara to par lielisku dubultskatījumu ar Rūdijs vai Knute Rokne, amerikāniete.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.