Floridas basketbols: jautājumi un atbildes ar augošo Gators treneri Todu Goldenu

By | septembris 8, 2022

Autors Džons Fanta
FOX sporta koledžas basketbola rakstnieks

36 gadu vecumā Tods Goldens ir viens no visstraujāk augošajiem treneriem koledžu basketbolā.

No trenera asistenta Sanfrancisko viņš pārņēma Dons programmu 2019. gadā un kļuva par galvenā trenera darbu Floridā.

Viņa straujā kāpšana uz SEC notika pēc tam, kad atlases svētdienā tika paziņots, ka iepriekšējais galvenais treneris Maiks Vaits pamet Geinsvilu, lai ieņemtu darbu sāncensē Džordžijā.

Tas izraisīja sporta direktora Skota Striklina galvenā trenera meklēšanu, kas nesenajā vēsturē Floridas basketbolā nav bijusi ierasta prakse, galvenokārt Billija Donovana dēļ. Donovanam bija tikai 31 gads, kad “Gators” viņu iecēla par galveno treneri 1996. gadā, un pēc divu desmitgažu ilgas darbības, kas 2006. un 2007. gadā izcēlās ar valsts čempionu tituliem, Floridas programma tika pārveidota.

Kamēr Vaits aizveda Gators līdz NCAA turnīrā uzvarām četrās no sešām atbilstošām sezonām (2020. gada NCAA turnīrs tika atcelts), tostarp 2017. gadā braucienā uz Elite Eight, viņš nekad nevarēja līdzināties Donovanam.

Tāds pats lielais gaidu līmenis ir arī Goldenam, kurš martā guva viļņus, aizvedot Sanfrancisko līdz pirmajai vietai NCAA turnīrā kopš 1998. gada. Starp panākumiem skolā, kurai nav līgas ienaidnieku Gonzaga, Saint Mary’s vai BYU resursu. , un analītiski vadīts domāšanas veids, kas virza viņa lēmumu pieņemšanu, Goldens ir veidots, lai būtu vadošā figūra šajā sporta veidā. Viņš ir jauns, tālredzīgs un ir pierādījis, ka var uzvarēt grūtā vietā.

[SEC basketball: Kentucky, Arkansas lead a rising league]

Kā viens no sešiem jaunajiem Dienvidaustrumu konferences galvenajiem treneriem Arizonas iedzīvotājs iekļūst līgā aizraujošā laikā, kad straujais tādu programmu pieaugums kā Arkanzasa un Alabama ir iedarbinājusi sporta vadītājus, lai atrastu savu nākamo transformējošo līderi.

Šonedēļ mēs sazinājāmies ar Goldenu, lai uzzinātu FOX College Hoops jautājumus un atbildes.

Kādas bija jūsu pirmās dienas un nedēļas darbā Geinsvilā?

Es šeit nokļuvu marta beigās un pēc apmēram pirmās nedēļas, [director of basketball strategy and analytics] Džonatans Safīrs nokāpa šeit. Tad [assistant coach] Kevins Hords nokāpa. Mēs visi bijām Residence Inn. Mēs gribējām kaut ko mazliet mājīgāku, mazliet aicinošāku. Es to izstrādāju ar administrāciju un jautāju, vai mēs varētu nodrošināt Airbnb. Mēs atradām māju, kas bija tikai ceturtdaļjūdzes attālumā no prakses vietas, tāpēc mēs savācām mantas no Residence Inn un mēs trīs devāmies uz māju. Tas beidzās ar ļoti produktīvu gājienu.

Vai jutāties kā atgriezies koledžā?

[Laughter.] Zināmā mērā. Mēs bijām trīs puiši, kas dzīvoja uz picas. Mūsu ģimenes vēl nebija šeit. Tas bija lielisks laiks un atgādināja manas jaunākās dienas Saint Mary’s (Zelta alma mater). Man bija cieta pilna izmēra gulta, kas bija laba.

Pavadiet mani vienu dienu darbā, pēc tam jūsu naktis mājās.

Būtībā mēs pavadītu dienu birojā. Pēc tam mēs atgriezīsimies Airbnb un izdomājām kādu līdzņemšanas iespēju vakariņām. Mēs pavadām naktis, ejot caur transfēra portālu. Paskatoties uz to no augšas uz leju, lai redzētu, kas tur atrodas. Ikviens, kas mūs interesētu, mēs apskatījām Synergy un noskatījāmies tonnu filmu par tiem. Būtībā tā bija izskalošana un atkārtošana, pārlūkojot portālu, apskatot KenPom un apskatot Torvik lapas. Faktiski tā mēs savervējām Treju Bonemu (VMI pāreja). Vienu vakaru 11:30 skatījāmies Synergy. Kad es viņu ieraudzīju kasetē, es teicu: “Rīt vispirms parunāsim viņu pa telefonu.” Protams, šīs vēlās nakts sesijas viesistabā atmaksājās. Apmēram mēnesi dzīvojām Airbnb, pēc tam aprīļa beigās pārvācos pie ģimenes Geinsvilā.

Tātad, kamēr Fortnite vai NBA 2K videospēļu sesijas notika kaimiņu namā, jūs, puiši, joprojām bijāt nomodā… bet cītīgi skatāties uz analīzi?

Tieši tā, patiesībā šeit ir laba bilde ar 12:13 laika zīmogu! Tas ir klasisks.

Floridas trenera asistents Kevins Hovde (uz dīvāna) un basketbola stratēģijas un analīzes direktors Džonatans Safirs vēlu vakarā skatās filmu savā Airbnb. (Fotoattēlu sniedza Tods Goldens)

Tātad, kas notika aizkulisēs, kad ieguvāt šo darbu?

Es jutos diezgan labi par iespēju Floridā doties uz mūsu pirmās kārtas NCAA turnīra spēli pret Mareja štatu Indianapolisā. Acīmredzot mēs zaudējām ceturtdienas vakarā un piektdienas rītā pēc spēles, Skots [Stricklin] un es sanācu kopā.

Stricklins bija Indianapolisā un skatījās, kā tu trenē turnīra spēli?

Jā, un viņš bija pilnīgi saprotošs un cieņpilns, un turējās distancē no mūsu Sanfrancisko komandas. Ar viņu bija lieliski saskarties visa procesa laikā, un viņš saprata, ka mums ir jādara darbs, lai sagatavotu savus bērnus.

Kas notika piektdienas rītā?

Viņš man piedāvāja darbu, un pirmais, ko es darīju, bija sazināties ar saviem vecākiem. Es darīju viņiem zināmu, ka tas notiek, pirms viņi atgriezās lidojumā uz mājām Fīniksā [from Indianapolis]. Viņi tika pieķerti nejauši un šokā, bet viņi bija tik priecīgi par mani. Es daru to zināmu arī dažiem saviem labiem draugiem. Bija sarežģīti orientēties, jo tas viss notika pirms četru stundu krosa lidojuma atpakaļ uz Sanfrancisko kopā ar komandu. Ziņas izplatījās, kamēr bijām gaisā, kas nebija pārsteidzoši, un es aprunājos ar savu komandu. Acīmredzot jūs nevarat kontrolēt lietas dažreiz ar to, kā šīs ziņas izplatās. Tā tas mums gāja, un es varēju tuvākajiem cilvēkiem pastāstīt jaunumus pirms tā.

Kad esat ieguvis darbu, kurš ir kāds, kurš ar jums sazinājās un kurš ļoti izceļas?

Billijs Donovans. Viņš ir bijis tik lielisks. Es saņēmu darbu piektdienas rītā, un Billijs ar mani runāja sestdien. Viņš bija lielisks. Es viņam teicu, cik ļoti man patiktu viņa mentorings. Viņš teica: “Tod, es tev palīdzēšu tik daudz vai tik maz, cik tu vēlies. Es nevēlos, lai tu justos tā, it kā tev man ir jāuzklausa.” Mēs daudz runājām, un pēc dažām nedēļām viņš ieradās Geinsvilā, un mēs pasēdējām pāris stundas. Ir ļoti svarīgi, lai Billijs būtu mūsu programmā. Viņš ir ļoti gatavs mums palīdzēt, un es vēlos, lai viņam būtu patīkami atrasties mūsu tuvumā, kad viņš var ienākt. Viņš šeit noteica standartu, kuru mēs vēlamies mēģināt un ievērot.

Billijs Donovans no Floridas “Gators” svin to, izraujot tīklu pēc SEC čempionāta 2014. gada 16. martā Atlantā. (Fotoattēls: Kevins K. Kokss/Getty Images)

Kāds ir labākais padoms, ko Billijs jums devis?

Tev vienkārši jābūt pašam. Viņš man teica: “Necenties būt es. Necenties būt kāds, kas tu nebiji Sanfrancisko.” Viņš teica, ka man vienkārši jāturpina būt tādam cilvēkam, kāds esmu bijis šajā ceļā, lai iegūtu iespēju. Tas man pieķērās.

Acīmredzot, tas ir liels lēciens no WCC skolas, kas nebija guvusi lielus panākumus, uz Floridu. Kāda ir šīs pārejas atslēga?

Nu, ja es domāju par to, ko mēs darījām Sanfrancisko, mums bija septiņi starptautiski bērni un pieci bērni tika uzņemti caur pārsūtīšanas portālu. Lai gan USF un Florida ir pilnīgi atšķirīgas vietas, Sanfrancisko tas vairāk bija process, kas saistīts ar rezultātu. Es domāju, ka mēs varam pārnest līdzīgus procesus uz Floridu un vienkārši padarīt tos lielākus un labākus šādā atbalsta programmā. Skatieties, SEC mēs zinām, ka mums ir jācīnās pret Kentuki, Arkanzasu, Alabamu, Oburnu, Tenesī un citām. Bet WCC mēs sacentāmies ar programmām ar četras līdz piecas reizes lielāku budžetu nekā mums bija. Mēs uzskatām, ka, ja mēs varētu uzvarēt šajā vidē, tā ir priekšrocība mums tagad galamērķa skolā. Bērni no Floridas vēlas šeit spēlēt. Austrumu krasta bērni vēlas būt šeit. Mēs vēlamies ienest labāko.

Kas attiecas uz jūsu saraksta izveidi, viena no lielākajām lietām, ko varējāt izdarīt, bija saglabāt divkārtēju All-SEC atlasi. Kolins Kāsltons jau piekto sezonu. Kā tas notika?

Tas ir diezgan stāsts. Pēc darba iegūšanas piektdien es iznācu šeit pirmdien, lai uzrunātu komandu. Es viņam tovakar nosūtīju īsziņu, un viņš bija ļoti cienīgs. Mēs patiesībā tikāmies klātienē Orlando, jo viņš vēroja bijušo komandas biedru. Viņš teica: “Treneri, es novērtēju jūsu interesi, bet es neatgriezīšos.” Tas bija satriecošs cilvēks. Mēs bijām kā “S—.” Bet mēs nebijām tikko beiguši ar viņu runāt. Mēs turpinājām sarunas, un es tikai ļoti atbalstīju viņu. Es viņam teicu: “Ja vēlaties to nedarīt, ļaujiet man palīdzēt jums atrast labu aģentu un trenēties komandās.” Es negrasījos viņu pārliecināt vai piemānīt atgriezties. Pie šīs atziņas viņam bija jānonāk pašam, ko viņš arī izdarīja. Šīs izmaiņas viņa lēmumā un Kolina saglabāšana deva mums pārliecību, ka pirmajā gadā varēsim būt konkurētspējīgi.

Tas ir kaut kāds stāsts. Jūs arī ievedāt četrus pārskaitījumus, ieskaitot bijušo Sv. Bonaventūra zvaigzne Kails Loftons. Ko viņš ienes programmā?

Kails ir fenomenāls līderis. Viņš ir neticami unikāls, viens no vienīgajiem puišiem, pie kura es jebkad esmu bijis, un tev nekas nebija jāsaka, un puiši viņu vienkārši cienīja. Komandas biedri var uz viņu paļauties. Viņš tiešām ir ļāvis mums viņu apmācīt. Es viņam arī sarunājos ar Džamari Bujē, mūsu pagājušā gada zvaigžņu aizsargu Sanfrancisko. Kails daudz runāja ar Džamari, lai labāk izjustu mani un to, kā es darbojos. Lai būtu kāds, piemēram, Kails, pirmajā gadā mūsu darbinieki noņem lielu spiedienu.

Kādas ir tavas cerības uz savu pirmo sezonu?

Mums vissvarīgākais, kad nonācām šeit, bija saglabāt perspektīvu par iespēju. Runa ir par laba pamata izveidošanu programmai. Tagad mēs ne tikai priecājamies, ka sadzīvojam pirmajā gadā. Tas ir par stabila pamata ielikšanu, vienlaikus nodrošinot izcilu konkurētspēju pirmajā gadā. Kails [Lofton] un Kolins [Castleton] dod mums augstu stāvu. Ja citi gabali var to salikt kopā, tas noteiks mūsu griestus. Domāju, ka mūsu malējie spēlētāji Aleks [Fudge]Vils [Richard] un Kowacie [Reeves] visi spēj būt patiešām labi spēlētāji. Viņi ir tādi puiši, kuri mums patiešām var ietekmēt spēli dažādos veidos. Mūsu spārniem ir zināms NBA potenciāls. Mums ir jāturpina to iegūt no viņiem.

Ja tu nebūtu saistīts ar basketbolu, ko tu darītu?

Es spēlētu golfu katru dienu, tirgojot akcijas un bitcoin. Mani vienmēr vairāk ir piesaistījuši skaitļi, nevis valodu māksla, angļu valoda vai lasīšanas izpratne. Matemātika man ir mierinošāka joma (smejas). Mani vienkārši piesaista akciju tirgus, un es vēlētos iesaistīties dienas tirdzniecībā.

Varat izvēlēties jebkura pašreizējā vai bijušā koledžas stīpu trenera smadzenes. Kas tas ir?

Puisis, ar kuru es labprāt pabūtu, ir Breds Stīvenss. Ir ārprātīgi panākt, ka tāda programma kā Batlers abpusējās valsts čempionāta spēlēs (2010, 2011). Man patika arī tas, ko viņš darīja, trenējot Celtics. (Es) labprāt izvēlētos viņa smadzenes.

Mīļākā basketbola filma?

Par veco UTEP komandu “Glory Road”. Tas ir mans mīļākais.

Kā jūs veidojat šo jauno Floridas basketbola laikmetu universitātes sabiedrībā?

Lieliski ir tas, ka šeit, Geinsvilā, jau pastāv lieliska atbalsta kultūra. Tas padara to par lielisku vietu. Studenti, absolventi un ziedotāji ir ļoti aizrautīgi. Es gribu izkļūt uz universitātes pilsētiņu un runāt ar mūsu studentiem. Mēs centīsimies sasniegt arī dažādas vietas sabiedrībā. Kad šī iespēja kļuva pieejama, šīs programmas vēstures un tradīciju dēļ par to pat nedomāju. Es neapzinājos, ka Florida bija valsts pieciniekā vadošā akadēmiskā iestāde. Es zināju par augstajiem futbola un basketbola standartiem, bet nesapratu, cik daudz tas izpaužas citos sporta veidos. Mūsu trases programma pagājušajā pavasarī uzvarēja gan vīriešu, gan sieviešu valsts čempionātos. Individuālo vīriešu tenisa valsts čempionu titulu izcīnīja Bens Šeltons. Un panākumi turpinās un turpinās visos sporta veidos. Uzvar ne tikai vīriešu basketbols. Šeit tas ir gaidāms, un es lepojos, ka esmu daļa no tā.

Džons Fanta ir nacionālās koledžas basketbola raidorganizācija un FOX Sports rakstnieks. Viņš aptver šo sporta veidu dažādās jomās, sākot no spēļu izsaukšanas FS1 līdz vadošajam vadītājam BIG EAST digitālajā tīklā un beidzot ar komentāriem par The Field of 68 Media Network. Sekojiet viņam Twitter @John_Fanta.


Iegūstiet vairāk no koledžas basketbola Sekojiet savai izlasei, lai iegūtu informāciju par spēlēm, jaunumiem un citu informāciju.Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.