Džons Kalipari brīdina NCAA par neierobežotu pāreju noteikuma sekām

By | septembris 1, 2022

NCAA nemainīs savu vienreizējās tūlītējās pārejas noteikumu — Džona Kalipari acīs uzvara koledžas basketbolā.

NCAA I nodaļas direktoru padome trešdien paziņoja, ka lēmums atļaut neierobežotu pāreju ar tūlītēju piemērotību ir noraidīts.

“Valde izvēlējās neieviest jaunu izņēmumu no pārcelšanas noteikumiem, kas ļautu studentiem-sportistiem pāriet vairākas reizes un nekavējoties iegūt tiesības, ja viņi atbilst prasībām, lai sasniegtu grādu savā jaunajā skolā,” teikts NCAA paziņojumā. “Tomēr valde joprojām ir apņēmusies turpināt pētīt jauno pārejas noteikumu ietekmi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā.”

Tas notika pēc tam, kad Kentuki štata galvenais treneris šajā nedēļas nogalē Leksingtonā notikušajā Players First Fantasy Experience nometnes dalībniekiem teica, ka pāreja uz visiem bezmaksas transfēru portālu nodarīs vairāk ļauna nekā laba, īpaši programmām, kas nav spēcīgas.

Viņš nemeklēja savu skolu — Kentuki neapšaubāmi ir iekārojamākais pārsēšanās galamērķis valstī. Tā vietā viņš ar portāla starpniecību cīnījās par to, lai mazākās programmas zaudētu savus vērtīgos darbus augsta līmeņa skolām. Šāda nostāja viņam bija kopš brīža, kad tika ieviests vienreizējas tūlītējas pārcelšanas noteikums.

“Kad pirmo reizi atklājās, ka mēs veiksim transfēru bez soda (noteikuma), tikai vienu reizi es teicu:” Jūs saprotat, ka palīdzat Kentuki,” sacīja Kalipari. “Ko, manuprāt, NCAA darīs, to sakot? “Tu palīdzi Kentuki.” Viņi to nedarītu, viņi palīdz Kentuki, viņi to mainīs. Nu, viņi to nedarīja.

“Tagad ne tikai jūs varat pārsūtīt vienu reizi, (viņi apsver) tik reižu, cik vēlaties. Jums vienkārši ir iemesls. “Ak, mans kāju nags.” “Labi, jūs saņemsiet vēl vienu gadu.”

Calipari bija arī nobažījies par akadēmiķiem, spēlētājiem, kuri vairākkārt atteicās no skolas beigšanas, portālā vairākkārt atrodot zaļāku zāli.

“Mana lieta ir tāda, ka, ja mēs runājam par izglītību, ja jūs vienreiz pārejat, būs grūti pabeigt studijas gandrīz laikā,” viņš teica. “Ja jūs pārejat divas vai trīs reizes, jums nav iespēju pabeigt studijas laikā. Taisīsim to par akadēmiķiem un cīnīsimies pret to, saglabāsim to vienā gadā. Ja jums ir jāpaņem brīvs gads, padariet to par redkreklu gadu un atgriezieties. Viņi to nedara.”

Viņš to salīdzināja ar savu laiku UMass un Memfisā. Ja toreiz būtu spēkā neierobežots nodošanas noteikums, viņš nekad nebūtu guvis tādus panākumus, kādus viņš guva. Portālā viņš būtu zaudējis savus galvenos vairāku gadu spēlētājus.

“Ja es atrastos UMass, kur man būtu Džims Makkoja, Antons Brauns, Vils Herndons, vai viņi būtu palikuši pie manis četrus gadus? Nē,” sacīja Kalipari. “Tad man bija Tonijs Bārbijs, Hārpers Viljamss, Dereks Kellogs, un man bija vēl viena grupa Lū Ro. Vai viņi kādreiz būtu palikuši pie manis četrus gadus? Kad es biju Memfisā un man bija Kriss Duglass (Roberts), Antonio (Anderson), vai viņi kādreiz būtu palikuši Memfisā četrus gadus? Es tā nedomāju.”

Viņi būtu gribējuši pakāpties augstāk, meklējot lielākas un spilgtākas iespējas. Ja jūs neesat galamērķa skola, jūs varētu būt izbraukšanas skola.

“Mana doma ir tāda, ka tas nav labi treneriem, kas ir zemāki par to līmeni, kur bērni vēlas ierasties,” sacīja Kalipari. “Viņi gribēs nākt un teikt:” Nu, jūs sagatavojāt spēlētājus tam, kur es vēlos doties. Es vēlos pavadīt savu pēdējo gadu vai divus ar jums, treneri. Visticamāk, vienu gadu.

“Kā ar Kellanu (Greidiju) pagājušajā gadā? Vai tu nemīli Kellanu? Šis ir lielākais bērns. Mums ir paveicies iegūt absolventus Reidu Trevisu, bērnus, kuri bija absolvējuši, un tas bija labi gan viņiem, gan mums.

Tas arī rada sarežģītu stipendiju situāciju skolām, kuras cīnās par savu spēlētāju noturēšanu, vienlaikus meklējot arī aizstājēju pievienošanu portālam. Cik daudz stipendiātu jūs paturat sarakstā? Vai atstājat brīvu vietu vai piepildāt komandu?

“Es teicu, ka tas notiks. Es esmu Memfisā, es esmu Masačūsetsā. Man būs bērni atvaļinājumā, bet man būs arī jāiet saņemt pārskaitījumu,” sacīja Kalipari. “Vai jums būtu 13 cilvēku saraksts, kurā jums nav vietas, ja kāds vēlas pārcelt? Vai arī jums ir tikai 10, lai jums būtu vieta? Pieņemsim, ka ir 350 programmas, un tās visas aizkavē divas. Viņi nepiešķirs visas savas stipendijas, jo viņiem sezonas vidū var būt bērns, kurš saka, ka vēlas pārcelt. Viņi aizturēs divus. Tās ir 700 stipendijas, ko mūsu valsts jaunieši saņemtu, ko viņi nesaņem.

“Kā tas tiek izārstēts? Visi baidās, ka būs (likuma) uzvalks, šis un otrs. Kādā brīdī jums ir jāļauj viņiem jūs iesūdzēt tiesā. Padariet to par akadēmiķiem. Tāpēc mēs to aizsargājam. ”

Vai arī NCAA nolemj pilnībā novērst šo ideju. Pagaidām vismaz.

“Valde joprojām ir apņēmusies turpināt pētīt jauno pāreju noteikumu ietekmi gan īstermiņā, gan ilgtermiņā,” trešdien paziņoja NCAA. Neierobežotas pārsūtīšanas noteikums netika īstenots, taču I nodaļas direktoru padome šo ideju neatgriezeniski neiznīcināja. Tika ieviesti arī jauni dažāda izmēra pāreju logi rudens, ziemas un pavasara sporta veidiem, strīdīgs papildinājums NCAA.

Tomēr šķiet, ka akadēmiķi būs galvenā prioritāte, apsverot izmaiņas, kā cerēja Calipari.

“Tāpat kā viņu vienaudži no vispārējā studentu skaita, koledžas sportisti izvēlas pāriet vairāku iemeslu dēļ,” sacīja Džordžijas Universitātes prezidents un direktoru padomes priekšsēdētājs Džerijs Morheds. “Mēs uzskatām, ka šodien ieviestās izmaiņas ļauj dalībskolām pielāgoties skolēnu vajadzībām, vienlaikus arī pozicionējot studentus ilgtermiņa akadēmiskajiem panākumiem.

“Šīs izmaiņas NCAA noteikumos atzīst, ka ir nepieciešama papildu izpēte par absolvēšanas rādītājiem, pirms mēs apsveram iespēju atļaut vairākas pārejas iespējas ar tūlītēju piemērotību. Mēs turpināsim pārskatīt iespējamās izmaiņas, lai pārsūtītu noteikumus, jo ainava laika gaitā attīstās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.