Duke basketbola transfēru portāla papildinājums Džeikobs Grandisons

By | septembris 19, 2022

Ceturtdien, februārī, spēlē pret Ohaio štatu, ilinoisietis Džeikobs Grandisons uzmundrina pūli.  2022. gada 24. gads, Šampainā, Ill.

Ceturtdien, februārī, spēlē pret Ohaio štatu, ilinoisietis Džeikobs Grandisons uzmundrina pūli. 2022. gada 24. gads, Šampainā, Ill.

AP

Pēdējo desmit gadu laikā koledžas basketbols kļuva par jaunu vīriešu sporta veidu Djūkā, jo vienīgo spēlētāju parāde, kas spēlēja Blue Devils komandā, pēc tam pārcēlās uz NBA bagātību.

Džeikobs Grandisons ir pretrunā ar šo stāstījumu.

Ak, viņš ir jauns Duke, tāpat kā visi, izņemot dažus viņa komandas biedrus šīs sezonas Blue Devils.

Bet viņam ir 24 gadi, viņš spēlē savā trešajā skolā — ielenkts, vada spēles un spēlē aizsardzībā ar tādiem 18 gadniekiem kā Dereks Laivijs, Dariks Vaitheds un Kails Filipovskis.

Viņš ir dzirdējis veco vīru jokojam un zina, kāpēc. Un tomēr…

“Protams, ir joki un citas lietas par vecumu, bet, godīgi sakot, es īsti…” Grandisons, viņa balss apklusa intervijas laikā ar The News & Observer, pirms paziņoja: “Izlieciet šo. Es tiešām nevēlos, lai man pārāk daudz jautā par manu vecumu, jo esmu savā ceļā, man ir savs ceļš.

Tas ir bijis diezgan klejojošs ceļojums, sākot no vidusskolas Bērklijā, Kalifornijā, līdz sagatavošanās skolai Ņūhempšīrā. Pat tad viņa vienīgais koledžas piedāvājums no Svētā Krusta nāca pēc sagatavošanas skolas sezonas beigām.

Tagad, kad viņš ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu Ilinoisā pēc pārcelšanas no Holy Cross, vēlāk šomēnes viņš sāks stažēties ar Blue Devils.

“No vidusskolas man nebija nevienas zvaigznes,” sacīja Grandisons. “Aizgāju vidējā, zemā specialitātē. Pārcelts uz augšu. apsēdās Es nodarbojos ar savu biznesu. Ziniet, es esmu slīpējis.

Grandisonssecondary.JPG
Ilinoisas futbolists Džeikobs Grandisons (3) veic metienu, kamēr Mičiganas uzbrucējs Musa Diabate aizstāv savu spēli svētdien, februārī. 27, 2022, Ann Arbor, Mich. Duane Bērlesons AP

“Manā ceļojumā”

Tagad sasmalcināšana ir izvirzījusi Grandisonam svarīgu lomu vienā no valsts galvenajām koledžu basketbola programmām.

Un viņš ir pateicīgs.

“Es esmu tikai vēl viens basketbolists savā ceļā uz to, kur vēlos būt,” sacīja Grandisons. “Un tagad es esmu pie Duke. Paldies Dievam.”

Viņš ir arī pateicīgs, ka atkal ir vesels.

6-6 uzbrucējs savainoja kreiso (nešāva) plecu pagājušā gada martā, spēlējot ar Ilinoisu. Pirms savainojuma gūšanas viņš izlaida divas spēles, pēc tam atgriezās kā rezervists, lai Ilini divas NCAA turnīra spēles kopumā nospēlētu 13 minūtes.

Ja nebūtu šīs traumas, Grandisons plānoja kļūt par profesionāli. Tā vietā atveseļošanās un rehabilitācija pagājušajā pavasarī nozīmēja, ka viņš nevarēja strādāt NBA komandās.

“Jēkabs no “es tikko kārtoju savu pēdējo pēdējo eksāmenu” maija vidū, un tā paša mēneša beigās uzklausīja daudzu labāko programmu treneri,” sacīja Džeikoba tēvs Džeimss Grandisons e-pastā The News. & Novērotājs.

Džeikoba Grandisona vizīte pie Djūka un atklātās atbildes, ko viņš saņēma sarunās ar treneriem, pārdeva viņu Blue Devils.

“Es to visu esmu redzējis,” sacīja Džeikobs Grandisons. “Ar to, ko esmu redzējis, tu nevari, tu nevari man melot. Jūs nevarat mani atbalstīt. Tātad tas bija vienkārši, tas bija ļoti profesionāli. Piemēram, oho, šeit man ir jābūt.

Atveseļošanās no traumas ierobežoja viņu Djūka vasaras treniņu laikā līdz bezkontakta situācijām. Bet viņš tagad ir dziedināts un gatavs doties. Džeimss Grandisons teica, ka tas liecina par viņa dēla centību, bet arī par “nevainojamu pāreju” no Kalifornijas ārstiem uz Djūka medicīnas personālu.

“Viņi patiešām ir paveikuši izcilāko darbu, atjaunojot Džeikoba plecu, lai viņš būtu gatavs sacensties par sezonu,” sacīja Džeimss Grandisons. “Pēdējās trīs nedēļas viņš ir cerējis doties prom uz Hercoga pilsētiņu.”

Pagājušajā sezonā būdams vesels, viņš nodrošināja drošu metienu, trāpot 45,5% metienu no laukuma, tostarp 41% trīspunktnieku.

Viņš vidēji guva 9,6 punktus, izcīnīja 3,8 atlēkušās bumbas un atdeva 2,3 rezultatīvas piespēles, Ilinoisai ar Viskonsinas komandu dalot Big Ten regulārās sezonas čempionātā. Hjūstona NCAA turnīra otrajā kārtā izslēdza Illini ar 68:53.

AP22015165778917.jpg
Ilinoisas futbolists Džeikobs Grandisons (3) piespēlē pirmajā puslaikā NCAA koledžas basketbola spēlē pret Mičiganu piektdien, janvārī. 14, 2022. Maikls Allio AP

“Es mēģināju spēlēt uz sava pleca,” sacīja Grandisons. “Bet tas vienkārši nebija kaut kas, ko es varēju darīt.”

Duke treneris Džons Šeijers meklēja pieredzējušu, perimetra punktu guvēju, lai papildinātu savu pirmkursnieku sarakstu. Tas, ko viņš redzēja no Grandisona, kad viņš bija vesels, viņu ieinteresēja.

“Mums patīk pieredze un augsta līmeņa basketbols, ko Džeikobs ienes mūsu sastāvā,” sacīja Šeiers. “Viņš ir pārbaudīts cīņā ar augstu spēles IQ un ļoti labu šāvēju. Viņu īpašu padara viņa spēja nemanāmi spēlēt laukumā ar saviem komandas biedriem.”

Šī pēdējā iezīme ir rezultāts visam, ko Grandisons ir piedzīvojis.

Talantīgs sportists, kas uzauga Kalifornijā, Grandisons izcēlās ar peldēšanu un bija vēlu basketbolists. 6 pēdas garš Bērklija augstskolas pirmkursnieks strādāja ar privātu treneri, lai mainītu savu ķermeni un spēli.

Galu galā viņš iekļuva universitātē kā juniors, bet bija rezervists, un viņš nespēlēja savu vecāko sezonu.

Viņš spēlēja vietējā komandā ar Team Lillard un, lai gan bija izcils students, viņam nebija izredžu uz koledžu kā spēlētājam.

Kad viņš pēcdiploma gadā sasniedza Filipsu Ekseteru Ņūhempšīrā, 6-6 Grandisons izcēlās ar 20 punktiem, vienlaikus vedot savu komandu uz uzvaru Jaunanglijas sagatavošanas skolas Athletic Council A klases čempionāta spēlē.

Tomēr neviens koledžas piedāvājums viņam nebija nācis. Visbeidzot, trīs dienas pēc šīs spēles, Svētais Krusts viņam piedāvāja, un viņš pieņēma.

AP22017743208940.jpg
Ilinoisas štatā Džeikobs Grandisons parakstās uz fanu krekla aizmuguri pirms spēles sākuma pret Purdue pirmdien, janvārī. 2022. gada 17. gads, Šampainā, Ill. Maikls Allio AP

“Daudz iespēju”

Grandisons savās divās Holy Cross sezonās sāka 50 spēles, vidēji spēlē gūstot 11,5 punktus. Bet, kad treneris, kurš viņu savervēja, Bils Kārmodijs pēc 2018.–2019. gada sezonas aizgāja pensijā, viņš nolēma pāriet.

Pirmo reizi Grandisonu meklēja tādas lielas koledžas, kurās viņš bija sapņojis spēlēt.

“Tas bija viens no pirmajiem vai otrajiem gadiem, kad transfēru portāls kļuva patiešām liels,” sacīja Grandisons. “Es par to īsti nedomāju. Tad es to izdarīju, un tad pēkšņi man radās daudz iespēju. “

Viņš nokļuva Ilinoisā, kur NCAA noteikumi piespieda viņu atstāt 2019.–2020. gada sezonu. Kārtējo reizi nācās sevi pierādīt augstākā līmenī.

Nākamajā sezonā, no 2020. līdz 2021. gadam, Grandisons vidēji guva 4,6 punktus, trāpot 52,6% metienu, tostarp 41,5% trīspunktnieku. Viņš sāka 16 spēles, Ilinoisai uzvarot Big Ten čempionātā.

Tagad Duke ir jārisina vēl viens izaicinājums, kur ikgadējie mērķi sākas ar uzvaru ACC un sacensībām Final Four, lai uzvarētu NCAA turnīrā.

Grandisons ir gatavs stāties pretī šim izaicinājumam.

“Es darīšu visu, kas nepieciešams, lai uzvarētu,” viņš teica. “Man ir bijusi cita loma, cits atbildības procents. Man ir bijušas dažādas lietas, kas man bija jādara, un es varu tās visas parādīt. Man ir šķitis, ka es kaut kā paslīdēju zem radara, jo man nepatīk skats, izlecot no sporta zāles ar 100 dribla kustībām. Bet, ja paskatās uz manu CV, es esmu paveicis daudz uzvaru.”

Tieši to viņš tika atvests pie Hercoga.

“Tāda puiša klātbūtne jums palīdzēs,” sacīja Djūka jaunākais aizsargs Džeremijs Ročs, vienīgais Djūka sastāvā bez Grandisona, kurš sācis NCAA turnīra spēli. — Viņš tam ir pārdzīvojis.

Atgriežoties Kalifornijā, viņa māte, bērnu neiropsiholoģe Karīna Grandisone, sacīja, ka, neskatoties uz visu, ko viņas dēls ir piedzīvojis, viņš nebūt nav pabeidzis.

“Es zinu,” viņa teica, “viņam ir vēl vairāk, ko piedāvāt.”

Šis stāsts sākotnēji tika publicēts 2022. gada 17. septembris, plkst. 6:40.

Saistītie stāsti no Raleigh News & Observer

Steve Wiseman profila attēls

Stīvs Visemens ir rakstījis Duke vieglatlētiku kopš 2010. gada Durham Herald-Sun un Raleigh News & Observer. 2019. gada Associated Press Sports Editors nacionālajā konkursā viņš ieņēma otro vietu gan pārspētajā rakstīšanā, gan jaunākajās ziņās. Iepriekš Stīvs strādāja kompānijās The State (Kolumbija, SC), Herald-Journal (Spartanburga, SC), The Sun Herald (Biloksi, Miss.), Charlotte Observer un Hickory (NC) Daily Record, tostarp NFL Carolina Panthers un New. Orleans Saints, Dienvidkarolīnas Universitātes vieglatlētika un SC Ģenerālā asambleja. Viņš ir ieguvis daudzas valsts līmeņa preses asociācijas balvas. Stīvs absolvēja Ilinoisas štata universitāti 1989. gadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.