Augstākā tiesa pavēra ceļu koledžas televīzijas ainavas maiņai

By | augusts 25, 2022

Endijs Koutss nav treneris vai sporta direktors. Tomēr, runājot par seismiskajām izmaiņām lielāko koledžu futbola ainavā, viņš ir izcila figūra.

Koutss, bijušais Oklahomas Universitātes Juridiskās skolas dekāns, 1984. gadā Augstākajā tiesā veiksmīgi apgalvoja, ka NCAA futbola televīzijas tiesību kontrole pārkāpj federālo pretmonopola likumu. Tiesnesis Bairons “Whizzer” Vaits, bijušais Kolorādo saspēles vadītājs, toreiz sacīja Koutsam, ka, lai arī viņš varētu uzvarēt šajā lietā, viņš to nožēlos.

“Es nekad to nenožēloju,” sacīja Koutss, kurš turpina mācīt Oklahomā ēkā ar savu vārdu. “Bet, protams, daudzas lietas, kas ir notikušas, manuprāt, ir uzmetušas tumšu mākoni pār koledžas futbolu.”

Kopš šī galvenā gadījuma ir pagājuši gandrīz 40 gadi, un triecienviļņi turpina nākt. Lielā desmitnieka konference jūnija beigās paziņoja par Dienvidkalifornijas un UCLA pievienošanos 2024. gadā, izveidojot pamatu pagājušās nedēļas paziņojumam par septiņu gadu tiesību līgumu ar Fox, NBC un CBS, kas paredz, ka konference galu galā saņems vismaz 1 miljardu ASV dolāru gadā. .

2020. gadā SEC pārdeva futbola un basketbola apraides tiesību paketi uzņēmumam Walt Disney Co., padarot ESPN/ABC par SEC futbola mājvietu. 10 gadu darījums, kas sākas 2024. gadā, ir vismaz 3 miljardu dolāru vērtībā, un tas ir papildinājums sākotnējam 20 gadu, 2,25 miljardu dolāru līgumam, kas sākās 2014. gadā. Palielinātie ieņēmumi palīdzēja SEC pārvilināt Teksasu un Oklahomu no Big 12. , vēl viena liela izmaiņa, kas stāsies spēkā 2025. gadā.

Lielais desmitnieks un SEC jaunākās salvetes ir izraisījušas diskusijas par to, vai tieši mediju kompānijas vai konferences ir visvairāk atbildīgas par ekonomisko bruņošanās sacensību. Var teikt, ka tas nav ne viens, ne otrs un ka NCAA vs. Pirms 38 gadiem Oklahomas Universitātes Regentu padome bija katalizators.

Coats sacīja, ka tiesību maksas samazinājās pāris gadus pēc Augstākās tiesas sprieduma. Bet, tā kā arvien vairāk tīklu sāka interesēties, konkurence par dolāriem pieauga.

“Es domāju, ka tas bija neizbēgami, ka tas notiks. Bet tam ir daži ļoti satraucoši aspekti,” sacīja Coats.

Gan lielais desmitnieks, gan SEC arī redzēja paplašināšanās spēku. Lielais desmitnieks uzlika galdu 1990. gadā, kad Penn State pievienojās. SEC gāja soli tālāk, pievienojot Arkanzasu un Dienvidkarolīnu, kas ļāva tām sadalīties divīzijās un aizvadīt čempionāta spēli, sākot ar 1992. gadu.

Tāpat kā NFL, Power Five konferenču ieņēmumos dominē nauda, ​​kas plūst no mediju tiesību darījumiem (konferences, NCAA basketbola turnīri, koledžas futbola izslēgšanas spēles un bļodas spēles).

Lielais desmitnieks sestdienās drīz izskatīsies pēc NFL. Tajā būs komandas no krasta līdz krastam, tostarp valsts trīs populārākie mediju tirgi Ņujorkā, Losandželosā un Čikāgā, un tajā būs agrā spēle kanālā Fox, vēlā pēcpusdienā CBS un visizdevīgākais laiks kanālā NBC.

“Lineārā televīzija dažos aspektos var iet bojā — varētu teikt, piemēram, drāmas vai situācijas komēdijas, taču sportam un ziņām tā nekad nav bijusi tik spēcīga,” sacīja bijušais Fox Sports prezidents Bobs Tompsons. “Ja vēlaties sapulcināt lielu acu ābolu kolekciju vienreizējam notikumam, reklāmdevēju labā sporta tiešraides joprojām ir pareizais ceļš.”

ESPN ir bijis viens no lielākajiem koledžu sporta veidiem, taču tas ir atklājis pastiprinātu konkurenci no Fox, kas padarīja pusdienlaika austrumu sestdienas laika posmu par vienu no visvairāk skatītajiem.

Fox spēlēja Bowl Championship Series no 2006. līdz 2010. gadam, taču regulārajā sezonā bija maz pārklājuma. Pēdējos gados tas ir mainījies. Fox ne tikai kļūst par lielā desmitnieka vadošo nesēju, bet arī pārraida spēles no Big 12 un Pac-12.

“Es teiktu, ka nav šaubu par to, ka viņi ir ielikuši zemē Lielās pusdienlaika sestdienas izveidi. Viņi ir pierādījuši, ka, ja aiz kaut kā liktu resursus, muskuļus un kvalitatīvu programmēšanu, jūs varat izveidot ļoti svarīgu franšīzi, kas ir gatava panākumiem daudzus gadus uz priekšu,” sacīja Tags Garsons, Wasserman īpašumu vecākais viceprezidents. “Viņi nepieņem lēmumus bez daudzām debatēm. Un, kad viņi kaut kā tiecas, viņi liek tam smagumu.

Saskaņā ar datubāzi, ko pārvalda Bruņinieku komisija un Sirakūzu universitāte, 33% no Lielā desmitnieka ieņēmumiem 2005. gadā bija no biļešu pārdošanas (202,4 miljoni ASV dolāru), kam sekoja mediju tiesības (22% jeb 133,5 miljoni ASV dolāru) un ziedotāju iemaksas (21%, 129,6 ASV dolāri). M).

2020. gadā plašsaziņas līdzekļi veidoja 40% (722,3 miljoni USD), kam sekoja biļešu tirdzniecība (378,2 miljoni USD) un ziedotāju ieguldījumi (129,6 miljoni USD).

Lielais desmitnieks un SEC varētu redzēt vairāk nekā 100 miljonus USD kopējie ieņēmumi no plašsaziņas līdzekļiem uz vienu skolu līdz 2025. gadam.

“Ir pārsteidzoši domāt, ka tas nebija tik sen, kad lielais desmitnieks varēja paziņot, ka tā ir pirmā miljardu dolāru konference. Tagad tie nav 100 miljoni dolāru gadā, bet gan 1 miljards dolāru gadā,” sacīja Garsons. “Taču paturēsim prātā arī to, ka pastāv konkurences ainava, kuras izskatu mēs līdz šim neesam redzējuši. Jo jums tagad ir vairāk pielūdzēju nekā agrāk.

Visi izdevumi ir radījuši jaunas bažas par lielāko koledžu vieglatlētikas nākotni, taču šīs bažas nav jaunas. 2011. gadā toreizējais LSU kanclers Maikls Mārtins Bruņinieku komisijai sacīja: “Es domāju, ka galu galā mēs varētu beigties ar divām milzīgām konferencēm, vienu ESPN un otru ar nosaukumu Fox. Es neesmu īsti pārliecināts, ko mēs ar to darām. ”

Mārtiņa komentāri ar katru dienu izskatās pravietiskāki.

“Man nebija ne jausmas, cik liela būs šī reakcija,” sacīja Martins, tagad Floridas līča piekrastes prezidents.

Pac-12 un Big 12 būs nākamās konferences, kuru tiesības būs pieejamas. Abas konferences atrodas novājinātā stāvoklī pēc telts programmu zaudēšanas un cīnās viena ar otru par pārkārtošanās kandidātiem.

Un tad ir ACC, kuras tiesības nebeidzas līdz 2036. gadam. Konferences tiesību piešķiršana paredz ievērojamas finansiālas sankcijas visām skolām, kas vēlas iegūt tiesības.

“Man šķiet, ka ir neizbēgami, ka SEC un Big Ten vienkārši sāks pilnībā dominēt koledžu futbolā,” sacīja Kouts. “Manuprāt, tas ir satraucoši. Mazākajās skolās un konferencēs ne vienmēr ir absolventu bāze. Arī spēļu kvalitātes dēļ ir dabiskāka interese par lielākām konferencēm.

___

AP koledžas futbola rakstnieks Ralfs D. Russo piedalījās šajā stāstā.

___

Sekojiet Džo Rīdam plkst www.Twitter.com/joereedy

___

Vairāk AP koledžas futbola: https://apnews.com/hub/college-football un https://twitter.com/ap_top25. Reģistrējieties AP koledžas futbola biļetenam: https://bit.ly/3pqZVaF

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.